Статьи

Базові удари і захвати при грі в теніс

Содержание страницы о базовых ударах и захватах при игре в теннис:

Основні удари в тенісі

Як би ви не збиралися бити по тенісному м’ячу, ви неодмінно скористаєтеся одним із базових ударів. Основними в тенісі вважаються удари ліворуч і праворуч. Вони використовуються, коли м’яч вже відскочив від поверхні корту. Найбільш природним вважається удар справа (так званий форхенд). Під час такого удару гравець як би ловить рукою м’яч, кинутий праворуч від нього. У більшості такий удар виходить інстинктивно.

Удар зліва (так званий бекхенд) майже завжди незвичний. Правші виконують його зліва правою рукою, а лівші, відповідно – праворуч лівою рукою.

Високий, дальній удар, який може бути виконаний з будь-якого боку і навіть з літа – це «свічка». Такий удар дуже ефектний і часто використовується для того, щоб направити м’яч над суперником в той момент, коли він максимально наблизиться до сітки.

Удар, виконуваний на початку розіграшу, носить назву подачі. У цьому випадку вам слід виконати кидок м’яча через голову, а після цього виконати повний замах. На подачу дуже схожий удар над головою. Він використовується в той час, як розігрується очко і служить для того, щоб відбити летить м’яч, що знаходиться в повітрі над головою (як справа, так і зліва). А ось удар з літа найбільше нагадує короткий удар, виконаний кулаком – тільки замість руки використовується ракетка. Такий удар найчастіше використовують спортсмени, котрі воліють атакувати.

Дуже часто удар з літа використовують, знаходячись біля сітки. Мета такого удару – закінчення розіграшу, адже відбити цей м’яч буде досить складно.

Варіанти хватки в тенісі

Хватка – це те, як ви тримаєте тенісну ракетку. Спосіб захоплення, безсумнівно, впливає і на якість, і на силу виконуваних вами ударів. Існує кілька способів хватки, при цьому різні способи мають власні достоїнства. Зрозуміло, що новачкові складно відразу усвідомити всі ці тонкощі, а ось професіонали з легкістю можуть міняти хватку в процесі гри, завдяки чому і доводять свою техніку до досконалості.

Якщо уявити, як виглядає ручка ракетки в розрізі, то ми побачимо восьмикутник, тобто гладкі площини в кількості восьми штук, об’єднані ребрами.

Найпопулярнішою навіть серед новачків вважається східна хватка. Найкращим чином вона зарекомендувала себе при ударі праворуч, хоча тактично з її допомогою можна виконати абсолютно будь удар. Новачки воліють цю хватку за її зручність і універсальність.

Велику рухливість руки можна забезпечити, використовуючи континентальну хватку. Однак такий спосіб новачкам здається вкрай незручним. А ось досвідчені гравці широко використовують таке захоплення – особливо при ударах з літа або для подачі.

Для ударів праворуч гарною можна назвати західну хватку. У той же час новачки майже ніколи не можуть її виконати, та й для ударів зліва вона незручна.

Професіонали в тенісі рекомендують новачками експериментувати з континентальної або східної хватками. Втім, найкраще починати з східної – як тільки ви оволодієте цим способом захоплення досконало, то зможете перейти до подальшого навчання. Не забувайте, що західна хватка хороша тільки для ударів праворуч, так що удоскональте спочатку свою техніку гри, а потім вже переходите до навчання різним захопленням.