Статьи

Чим обумовлена ​​популярність штучної трави

Зміст сторінки про популярність штучної трави:

Де застосовується штучна трава

У нинішній час штучну траву можна зустріти буквально всюди – вона може використовуватися для створення привабливого ландшафтного дизайну, а також при облаштуванні спортивних майданчиків. Секрет такої популярності саме штучного, а не натурального покриття цілком зрозумілий. Однак слід зазначити, що існує кілька «поколінь» такого матеріалу, при цьому самим надійним і довговічним, звичайно ж, вважається матеріал останнього покоління.

Технології виробництва та монтажу

Поява різних варіантів стало можливим внаслідок того, що технології виробництва штучної трави зазнавали змін з плином часу. На самому початку своєї історії штучна трава виготовлялася з фібрілірованних волокон, які згодом приклеювалися на підставу. Потім з’явилася трава з густим і високим ворсом – так звана засипна. Процес монтажу такого покриття обов’язково включав в себе засипку піском. Сучасна штучна трава проводиться на основі монофіламентних волокон. В результаті такого виробничого процесу виходять газони, важко відмітні від справжніх. У процесі укладання таке покриття також підлягає засипці – для цього може використовуватися каучукова крихта або пісок.

Різновиди штучних покриттів

Штучна трава, доповнена такими наповнювачами, є оптимальним варіантом для більшості спортивних стадіонів. Використання підсипання робить матеріал більш комфортним і приємним на дотик. Штучна трава поліпшеної якості виробляється з суміші поліпропілену та поліетилену. Можливе виготовлення волокон з використанням одного з цих компонентів. Однак при виборі типу трави слід знати, що покриття з поліпропілену більш жорсткі на дотик, а значить, можливі неприємні відчуття при падінні. Поліетиленові волокна більш м’які, але вони володіють іншими недоліками, в тому числі, підвищеним коефіцієнтом ковзання. При цьому поліетиленова трава коштує дорожче поліпропіленової – це пояснюється і тим, що температурний діапазон використання такого матеріалу ширше – від мінус 50 до плюс 50 градусів. До речі, вибирати густу траву для спортивних майданчиків небажано – ігрові характеристики такого матеріалу будуть невисокі. Зате штучне покриття з густим ворсом прекрасно підходить для ландшафтного дизайну, оскільки в даному випадку важливість показників зносостійкості поступається декоративності – саме густоворсовие матеріали максимально імітують природне озеленення.

Термін експлуатації штучної трави

Слід зазначити, що штучний газон куди більш практичний в порівнянні з натуральним. Так, він не вимагає цілорічного догляду, добрив і поливу. Тренуватися на майданчику, облаштованій подібним чином, можна протягом усього року – цим покриттям витримуються будь-які погодні умови. Правильно підібрана і якісна синтетична трава може експлуатуватися протягом двадцяти років. На сьогоднішній день існує широкий вибір типів штучної трави. Вона може відрізнятися і матеріалом, і типом основи, і висотою ворсу. Такий широкий асортимент надає можливість підбору покриття для вирішення конкретного завдання. Адже навантаження на поверхню майданчика, скажімо, для футболу і тенісу будуть різними. Так от, цей фактор і варто враховувати при виборі конкретного типу штучної трави.