Статьи

Використання натурального газону

Зміст сторінки про використання натуральних газонів:


Газоном називається штучно утворене рослинне співтовариство. У більшості випадків в якості газонної трави використовують злакові рослини – вони і утворюють так звану дернину, тобто напочвенний шар. Дернина також включає в себе і частину підгрунтового шару – той, який насичений перегноєм і переплетеними корінням. Товщина такого шару може бути від чотирьох до восьми сантиметрів. Основні вимоги, пропоновані до дернині – довговічність і міцність.

Функціональність газонів

Взагалі, газони дуже функціональні. Вони широко використовуються і для ландшафтного озеленення. Зокрема, такі зелені насадження сприяють приглушення сторонніх шумів, поглинанню пилу і газів, випаровуванню води. За рахунок того, що натуральна трава виділяє кисень, на майданчику з газоном завжди буде хороший мікроклімат. Зрозуміло, що для задач ландшафтного дизайну використовуються декоративні газони. Вони можуть бути як квітучими, так і не квітучими. Втім, до них більше пред’являються декоративні, ніж практичні вимоги.

Спортивні газони

А от спортивні газони повинні бути дуже стійкими до різного роду навантажень і впливів. У той же час вони повинні бути і привабливі. Нерідко саме натуральна трава використовується при створенні тенісних кортів. В даному випадку спортивні газони володіють високою експлуатаційною стійкістю. Адже таке покриття повинне витримувати екстремальні навантаження протягом всього ігрового періоду і так багато років поспіль. Дернина на таких газонах повинна мати підвищену міцність, а також стійкістю до розривів та іншим механічних пошкоджень. Міцність дернини залежить від таких факторів, як дренаж, склад грунту, вид висіваються рослин і їх вміст у вибраній вами травосуміші.

Використовувані трави

Як правило, сезон тенісу стартує рано навесні і приходить до завершення пізно восени. Ви повинні використовувати всі решту часу для того, щоб привести газон у порядок. Для економії часу можна виконувати підзимовий підсівши насіння. У такому випадку ви забезпечите проростання газону одночасно з самим першими теплими весняними днями. Для створіннях натуральних газонів на тенісних кортах підійдуть такі трави, як райграс пасовищний, конюшина, костриця червона або лугова, мятлик луговий.

Однорідність трав’яного покриву

Оскільки покриття тенісних кортів повинно володіти стійкістю до витоптування і однорідністю, то найчастіше саме тут використовують не травосмесь, а монокультуру. Найкращими газонним злаками вважаються мітлиця, костриця і мятлик. До основної газонної культурі можна додати ще одну з перерахованих вище. Для того, щоб відскік м’яча був точним і передбачуваним, потрібно забезпечити одноманітність трав’яного покриву і тверду рівну поверхню підстави. За газоном на тенісному корті важливо правильно доглядати. По-перше, необхідна регулярна низька стрижка. А проколи дернини слід проводити в кінці сезону – це вбереже її від надмірного ущільнення. Також слід регулярно виконувати зрошення та удобрення натурального газону. Крім того, в особливо «навантажених» місцях може знадобитися підсівши. До речі, сьогодні рідко використовуються натуральні газони, оскільки вони дорогі і складні в експлуатації. На сьогоднішній день все більшого поширення набувають полімерні покриття.