Статьи

Історія кортів в цифрах

Історія тенісу рясніє фактами. У документах з цього питання немає недоліку, тому ми можемо без праці відстежити всі етапи розвитку цієї захоплюючої спортивної гри. Наприклад, документально підтверджено, що в 1874 році в штаті Арізона, США грали в лаун-теніс та для цих цілей спеціально продавали набори Уїнгфілд. У цьому ж році відкривається тенісний клуб в Нью-Йорку. Він розташовувався при крикетного і бейсбольному клубі Стейтен-Айленді. Через два роки проводиться перший чемпіонат США по лаун-тенісу, а ще через п’ять років – грунтується у США національна асоціація лаун-тенісу (сьогодні – Асоціація тенісу). Вона була створена для того, що підвести проведення турнірів під загальні стандарти і створити загальні, стандартні правила. До цього кожен з тридцяти чотирьох клубів США грали за своїми правилами. У 1881 році в Ньюпорті проводиться перший Національний чоловічий чемпіонат. Зараз це спортивна подія носить назву Відкритий чемпіонат США. У 1890 році з’являється чемпіонат, якому присвоюється статус канадського чемпіонату. А ось жіночий турнір дав старт у 1887 році.

Наприклад, в Австралії перший тенісний турнір проводився в 1879 році, а в 1892 році такий же турнір відбувся в Німеччині. А ось з сімдесятих років дев’ятнадцятого століття лаун-теніс розвивається і в Росії. Вперше тенісна секція організовується при пітерському крикет-клубі. У 1903 році в Санкт-Петербурзі вперше відбувся чемпіонат. Втім, це спортивна подія було незвичайним, адже воно мало статус міжнародного. У турнірі брали участь п’ятнадцять російських і троє іноземних спортсменів. Закордонні гості і здобули перемогу, незважаючи на те, що змагання проводилися у двох розрядах – парному і одиночному. Всеросійські тенісні змагання пройшли в 1907 році, а через рік після цього з’явилася і контролююча організація – Всеросійський союз тенісних клубів. Він і вважався головним керівним органом аж до 1918 року.

Міжнародна федерація лаун-тенісу була заснована в Парижі, в 1913 році. До її складу входило на той момент дванадцять національних тенісних асоціацій з різних країн. Новостворена федерація проводила турніри по всьому світу. Ігри проводилися і на трав’яних кортах Уїмблдону, і на грунтових покриттях. Нерідко змагання виконувалися і в приміщенні. В кінці дев’ятнадцятого століття теніс як вид спорту був дуже популярний. Його навіть включили в обов’язкову програму перших Олімпійських ігор. Сталося це в 1896 році. У цей час розігрувалися два комплекти медалей – у парному та одиночному розрядах, причому участь в іграх брали тільки чоловіки. Після чотирьох років в Олімпійських іграх стали брати участь жінки, причому перший в історії жіночий комплект олімпійських медалей був розіграний саме в турнірі з тенісу. В цей же час в Олімпійський іграх брали участь і змішані тенісні пари. Олімпійські ігри включали в себе змагання з тенісу до 1924 року, а потім була тривала перерва. «Нова» тенісна історія веде свій початок з 1988 року – коли теніс був відновлений в олімпійських списках. На сьогоднішній день тенісні турніри – це завжди видовищні події, що збирають безліч уболівальників з усього світу. Причому це стосується як Олімпійських ігор, так і змагань Великого Шолома.