Статьи

Як правильно вибрати кросівки для тенісу

Зміст сторінки про те, як правильно вибрати кросівки для тенісу:

Традиційне тенісне взуття

Одяг тенісиста дуже важливий. Перш за все, вiн додає естетичності та видовищності самого процесу гри. Зрозуміло, що одяг повиннен бути комфортним і для гравця. Але з точки зору комфорту куди важливіше взуття. Зрозуміло, що традиційної спортивної взуттям вважаються кросівки. Ось тільки підбирати їх слід для кожного виду спорту. Адже одні спортивні заходи відрізняються від інших, перш за все, навантаженням на стопу спортсмена. Займаючись в одній і тій же взуття тенісом, бігом і стрибками, ви практично не зможете уникнути травм. Як мінімум, вам гарантовані неприємні відчуття.

Які кросівки гарно підходять для великого тенісу

Отже, ви вирішили вибрати спортивне взуття і відправилися для цього в спеціалізований магазин. Перш за все, пам’ятайте про загальне правило вибору взуття: краще придбавати кросівки з натуральних тканин (краще всього – шкіряні). Такий матеріал за всіма показниками (і експлуатаційним, і естетичним) набагато краще синтетичних замінників. Пам’ятайте також, що в літній час набряклість ніг може заважати вам правильно підібрати розмір.

Тісні і «впритул» кросівки повинні вами відразу виключатися. Пальці у взутті повинні розташовуватися зручно, і згинатися вони при цьому не повинні. Комфортної довжиною вважається така, яка на сантиметр або півтора сантиметра перевищує довжину вашої ступні.

Підошва тенісного взуття

Багато чого про призначення взуття може розповісти її підошва. Так, біла підошва говорить про те, що взуття розрахована на заняття в залі. А ось підошва з зигзагоподібними малюнками буде на взутті, яка призначена для гри на корті. Зигзаги на підошві будуть сприяти найменшому ковзанню взуття по ігровій поверхні. Така «кортовая» взуття має підошву, виготовлену зі спеціальної гумової суміші, завдяки чому поверхня її буде вельми гнучка і зносостійка. Позначка trainer попереджає про те, що взуття слід використовувати для занять бігом, але ніяк не тенісом.

Вибираючи між шнурівкою і «липучками», слід віддати перевагу шнурівкою. Такий фіксатор не буде пережимати кровоносних судин, чим вигідно відрізняється від «липучок». Це, в свою чергу, сприяє тому, що стопи практично не будуть затікати.

І носок, і задник якісного взуття повинні бути виконані жорсткими. Це є додатковим захистом стопи від всіляких травм. Про якість взуття також може багато чого розповісти її внутрішня обробка. Всі шви на внутрішній поверхні повинні бути виконані акуратно. Важлива також м’якість матеріалу і його гігієнічність.

Устілки взуття для тенісу

Устілки захищають стопу від можливих ударів об кортовую поверхню. В взуття, спеціально призначеної для тенісу, товщина устілки може змінюватися від носка і до п’яти. Дуже зручною вважається взуття зі знімною устілкою. Безпосередньо під такою устілкою є особлива проміжна підошва у вигляді ребер жорсткості. Ці ребра жорсткості виконують функцію амортизатора – в тому числі, забезпечують захист голеностопа і колін спортсмена від струсів, неминучих при тих різких рухах, які будуть відбуватися спортсменом під час гри в теніс. Несумлінне виконання цієї частини взуттєвої конструкції може нівелювати всю цінність якісного взуття.

Щоб уникнути розчарувань, намагайтеся взуття набувати у перевірених фірмових магазинах.