Статьи

Як тенісне покриття впливає на гру

Зміст сторінки про вплив тенісного покриття на гру:

Відскік м’яча в тенісі

Поширеними видами спортивних покриттів, що використовуються для тенісних кортів, є: грунтові (так званий теніс), трав’яні, синтетичні і тверді (так званий хард). Кожне з цих покриттів має свою специфіку, що з’являється, в першу чергу, в його впливі на гру. Зрозуміло, що відскік м’яча від твердого та м’якого корту буде різним – від твердих матеріалів м’яч буде відскакувати краще. Природно, на швидкості удару також позначиться цей факт. М’які покриття як би виконують захоплення м’яча, коли він приземляється на поверхню. Крім того, в цьому випадку на м’яч впливає тертя, яке сприяє уповільненню швидкості польоту. А ось на твердих покриттях швидкість руху м’яча практично не змінюється після зіткнення.

Висота відскоку м’яча на корті

Різниця в типах покриття впливає і на швидкість відскоку, і на його висоту. Наприклад, грунт відноситься до м’яких покриттях, тож м’яч на грунті буде втрачати і висоту, і швидкість. Бетон же є твердою поверхнею, а значить, м’яч на ній буде відскакувати високо. Однак на твердих поверхнях відбивати м’яч важче, оскільки при певному куті польоту він може кардинально змінити свою траєкторію (відбувається це під впливом сили тертя). На трав’яних кортах відскік м’яча буде гірше, зате швидкість його практично не буде змінюватися, адже тертя в даному випадку практично відсутній – м’яч ковзає по траві. Однак трав’яне покриття на сьогоднішній день використовують рідко.

Які корти впливають на гру

Яке ж значення для гри має висота відскоку? Як саме тип покриття позначається на грі? Зрозуміло, що змішаних кортів в природі не існує, зате їх цілком можна спорудити в своїй уяві. Отже, ви знаходитеся на корті, половина якого виготовлена з грунту, а друга половина – бетонна. Тенісна гармата, яка викидає м’ячі, робить це з рівною швидкістю і силою на обидві сторони. Ваше завдання в даному випадку – відбивати удари із задньої лінії. Ось м’яч, відскакує від сторони з грунтом – він буде летіти прямо і трохи сповільниться, так що вам не доведеться летіти для того, щоб прийняти удар. А ось м’яч приземляється на бік з бетону – він трохи відскакує вбік, так що вам доведеться напружитися, щоб його наздогнати.

Як оцінити покриття корту

На незнайомому корті дуже важливо виконати певну кількість пробних ударів. Це дозволить вам оцінити покриття – визначити власну лінію гри і позначити для себе необхідну кількість енергії. Як правило, тривалість ознайомлення становить двадцять хвилин. Для того, щоб збільшити рівень своєї поінформованості, ви також можете поговорити з іншими, більш досвідченими гравцями.

Швидкість тенісного корту

До м’яких кортам відносяться грунт і деякі види синтетичних кортів (наприклад, килимові покриття). Більшість же варіантів – хард, трава (натуральна і штучна) відносяться до так званих твердим кортів. До речі, професіонали рідко оперують такими поняттями, як тип спортивного покриття. Вони говорять про швидкість корту. Що стосується новачків, то практично всі вони будуть стикатися з твердими покриттями, адже саме хард дуже популярний серед сучасних забудовників, особливо, якщо мова йде про закритих майданчиках. Однак не відмовляйтеся від можливості спробувати декілька видів покриттів – можливо, на якомусь з них ви будете почувати себе більш впевнено.