Статьи

Основи влаштування тенісних кортів

Зміст сторінки про основи влаштування тенісних кортів:


Тенісний корт – це не тільки спортивний майданчик, але і будівельний об’єкт. Відповідно, він вимагає до себе особливої уваги – до речі, нітрохи не меншої, ніж зводять котедж. При будівництві тенісного корту потрібно участь дизайнера, архітектора, власне будівельників і замовника. Інформація про стандартні розміри корту, про правила його пристрою на сьогоднішній день знаходиться у вільному доступі. Тим не менше, існують і погано освітлені питання – наприклад, особливості вибору спортивного покриття.

Вибір спортивного покриття

Найбільш популярним спортивним покриттям в даному випадку є грунт – не просто земля, а спеціально створена суміш. Суміш ця виготовляється з висівок обпаленої меленої глини, черепиці або цегли. Стандартний спектр кольорів таких покриттів – від червоного до жовтого, причому традиційність використання того чи іншого кольору безпосередньо залежить від конкретної країни. Рекомендована товщина покриття становить близько 7-8 сантиметрів (три дюйми), при цьому менша товщина цілком допустима. Стандартні розміри повного корту – 36х18 метрів. Мінімально можливою площею корту є 450 квадратних метрів – геометричні розміри майданчика в даному випадку складають 30х15 метрів. Те, наскільки якісним буде грунтове покриття, залежить від ряду факторів – насамперед, від товщини дренажного підстилаючого шару. Цей шар може складатися як з будівельного сміття, так і з щебеню або шлаку. Важливо також правильно підібрати і саму суміш «теніс». Чимале значення має і правильність регулярного догляду за кортом.

Роботи з дренажем

Будівництво корту у вологій кліматичній зоні обов’язково має супроводжуватися монтажем додаткової дренажної системи. Вона виконується під підстилаючої подушкою із щебеню і має вигляд пластикових труб діаметром сто міліметрів, що мають перфорацію з верхньої сторони. Такі труби укладають поперек корту з триметровим кроком монтажу. Глибина укладання повинна складати 15-20 см від рівня дна котловану. Труби ці з ухилом виводяться в збирає колодязь.

Розташування спортивного майданчика

Що стосується розташування ігрового майданчика, то її потрібно розташовувати таким чином, щоб поздовжня вісь відповідала напрямку північ-південь. Це позбавить вас від проблем з попаданням прямих сонячних променів в очі при грі в ранковий і вечірній час. До речі, точне розташування корту виходячи з особливостей місцевості може бути обчислено. Погано освітлюваних, так само як і погано провітрюваних ділянок на корті бути не повинно. Це дозволить всій площі покриття висихати після дощу в один і той же час. Небажано також розміщувати корт занадто близько до рослин-крупномірів або капітальним будовам.

Догляд за тенісним кортом

Дотримання правил будівництва дуже важливо – все ухили, товщини і тому подібні геометричні значення відіграють вирішальну роль у подальшій експлуатації. Але не менш важливим є і догляд. Так, коли влітку стоїть гарна і тепла погода, грунтові корти слід заливати на ніч. Тривалість такого поливу повинна становити не менше півтори години. Після кожної гри поверхню грунтового корту також повинна бути розмітити і полита. Для обслуговування таких спортивних споруд використовується спеціальний інструмент – волокуша. Також щовесни вам доведеться підсипати «свіжий» шар тенниситом і оновлювати розмітку.