Статьи

Правила вибору покриття

Зміст сторінки про правила вибору покриттів:

Відскік м’яча на різних покриттях тенісного корту

Тенісні корти з різними поверхнями будуть характеризуватися не тільки швидкістю відскоку м’яча, але і висотою. Наприклад, грунтові поверхні є досить м’якими для того, щоб м’яч втратив при зіткненні з нею як у висоті, так і в швидкості. А скажімо, на бетонних поверхнях м’яч відскакує дуже високо. Однак такі поверхні чреваті іншими складнощами – складнощами з відбиванням м’яча, який при впливі сил тертя може змінити траєкторію польоту. У той же час трав’яні покриття практично не роблять впливу на швидкість польоту, зате характеризуються гіршим відскоком м’яча. Слід, однак, відзначити, що трав’яні покриття (у вигляді натурального газону) на сьогоднішній день практично не зустрічаються.

Найбільш популярні покриття тенісних майданчиків

На сьогоднішній день серед поширених типів покриттів можна назвати:

  • тверді корти (“хард”)
  • синтетичні покриття
  • грунт
  • трав’яні газони

Вплив тенісного покриття на гру

Безумовно, кожне з представлених типів покриттів володіють своїми особливостями. Основне в даному випадку те, що матеріал поверхні впливає на процес гри. Тверде покриття характеризується кращим відскоком м’яча, а також відбивається і на швидкості удару. М’які же покриття володіють великим тертям, тому і створюється враження, ніби вони “захоплюють” м’яч. На твердих ж поверхнях швидкість руху практично не знижується, тому їх ще називають “швидкими” кортами.

Тверде або м’яке покриття корту?

Враховуючи все вищесказане, стає очевидним, що будівництво тенісних кортів в обов’язковому порядку вимагатиме вирішення питання про вибір покриттів. Отже, яке ж принципову відмінність між твердими і м’якими поверхнями? Якому ж саме типу покриттів слід віддати перевагу? Це питання зажадає рішення і в тому випадку, якщо ви вирішили зайнятися тенісом в спортивному клубі і в тому випадку, якщо ви вирішили звести особисте спортивна споруда. Відповідь тут однозначна – варто орієнтуватися на власні відчуття при грі. Для цього, можливо, вам доведеться деякий час провести на кортах з різним покриттям. При цьому навіть нетривалої гри зазвичай вистачає для того, щоб зрозуміти, наскільки ви комфортно почуваєтеся. Зокрема, слід оцінювати кількість енергії, необхідне вам для відбиття удару.

Перевагу у виборі покриття корту

Звичайно, професіонали прагнуть до того, щоб демонструвати впевнену гру на всіх без винятку типах кортів. Однак якщо ви плануєте будівництво тенісних кортів для власних потреб, ви можете забезпечити собі максимальний комфорт, вибравши матеріал для покриття, найбільш відповідний вашим перевагам. При цьому “тверді” корти змусять вас більше рухатися, але і сама гра при цьому буде проходити набагато динамічніше. Що стосується “повільних” кортів, то вони забезпечують менше рухливу гру (якщо так взагалі можна сказати про теніс), але і більш тривалу за часом.

Найбільш комфортний тип покриття

При цьому слід пам’ятати, що навіть “тверді” тенісні корти повинні мати спеціальну пом’якшувальну підкладку, адже твердими вони повинні бути для м’яча, а не для спортсмена. Ігнорування цієї вимоги може спровокувати серйозні навантаження на опорно-руховий апарат, що, в свою чергу, може привести до істотних проблем зі здоров’ям. Проте звернення до професіоналів позбавить вас від необхідності розбиратися в технологічних тонкощах. Головне, що потрібно від замовника в даному випадку – вказати найбільш комфортний для нього тип покриття. До речі, у багатьох любителів існують свої, цілком сформувалися уподобання.