Статьи

Кольори тенісного корту

Зміст сторінки про кольори тенісних кортів:

Кольори спортивних майданчиків

Вибір кольору для спортивної поверхні дуже важливий, незважаючи на те, що ця підлогова поверхня є всього лише фоном. Адже під час гри очі глядачів прикуті до руху спортсменів. Навряд чи уболівальники, які прийшли на гру, оцінюють декоративність і колірну гаму покриття. Однак це відбувається, і найчастіше, несвідомо. Стандартної забарвленням спортивних майданчиків – причому не тільки тенісних кортів, але і футбольних полів вважаються забарвлення, наближені до природних – зелений і земляний, коричневий. Такі покриття створюються за допомогою газонної трави і червоної глини. Тим не менш, останнім часом з’являються більш яскраві та нестандартні забарвлення – вогненно-червоний, оранжевий, фіолетовий і яскраво-синій.

Причини виникнення різних забарвлень

Теніс вважається досить консервативним видом спорту – розміри майданчика обмовляються з точністю до міліметра. Також при створенні необхідно враховувати й інші нюанси. Слід зазначити, що яскраві корти з’явилися раптово – здебільшого, це поява була викликана бажанням зробити турнір упізнаваним. Як тільки виникали «незвичайні» тенісні корти – особливо, у випадку, якщо на них грали професіонали, спортивне покриття ставало брендом. На сьогоднішній день практично всі відомі постачальники спортивних покриттів дотримуються подібної політики.

Синій колір тенісних кортів

Наприклад, в 2005 році в синій колір були забарвлені корти, на яких проходив Відкритий чемпіонат США. Відповідно, рівень продажів компанії, що поставляла покриття для таких оновлених кортів, різко злетіли вгору. Сталося це тому, що дуже багато захотіли бачити свій приватний корт в тих же кольорах, що й корт чемпіонату. Цілком можливо, що «зміна іміджу» корту в даному випадку була лише добре спланованим маркетинговим ходом. У той же час потрібно відзначити, що саме цей випадок привів, якщо можна так висловитися, до переоцінки цінностей. До речі, телевізійні продюсери, які демонструють Відкритий чемпіонат на «нових» кортах, навіть почали стверджувати, що синій і фіолетовий кольори створюють привабливий оптичний контраст з жовтим тенісним м’ячем.

Вибір кольору для тенісного корту

До речі, великі турніри практикують щорічне зміна або оновлення кольору спортивної поверхні. При цьому не всі впроваджувані нововведення отримують втілення в життя. Наприклад, дуже багато експертів називають червоний колір нестійким до дії вологи і ультрафіолетового випромінювання. Вибираючи колір для свого спортивної споруди, ви повинні, в першу чергу оцінювати його стійкість – навряд чи ви станете займатися фарбуванням кожен рік. Тим не менш, палітра спортивних покриттів на сьогоднішній день досить широка – в цьому питанні ви можете орієнтуватися на світову моду, доцільність або власні переваги. Різноманітність забарвлень стосується практично всіх без винятку полімерних сучасних матеріалів. Однак при виборі кольору все ж краще не слідувати моді, а брати до уваги зручність використання споруди. Адже багато спортсменів, які грали на Відкритому чемпіонаті США, відзначали, що грати на синьому корті було трохи незвично і багато часу йшло на те, щоб перебудуватися. Цілком можливо, що традиційні кольори тенісних кортів зберігаються незмінно не дарма – адже ці кольори відносяться до природного гамі, не відволікають на себе уваги.