Статьи

Розміри тенісних кортів

Зміст сторінки про розміри тенісних кортів:


За визначенням, тенісний корт – це рівна спортивна площадка, призначена для гри. Цей майданчик обмежена лініями і вільним забеговим простором. Допустимим розміром тенісного поля вважається вісімнадцять на тридцять шість метрів, у той час як стандартними розмірами є 18,0 х36, 04 м (з урахуванням забігів).

Стандартні розміри кортів

Размеры теннисных кортовДо речі, всі геометричні розміри тенісного корту суворо регулюються міжнародними стандартами. Зрозуміло, що жорсткі вимоги більшою мірою відносяться до професійних майданчикам, але і для особистих кортів також бажано дотримуватися всіх цих вимог. Зокрема, стандартні розміри кортів складають:

 • між зовнішніми краями базових ліній: 23,75 м
 • між зовнішніми краями бічних ліній: 10,92 м
 • ширина бокових забігів: 3,6 м (для аматорських кортів ця величина може бути зменшена до 3 метрів)
 • довжина забігів по задній лінії: 6,4 м (знову таки, для любительських майданчиків ця величина може бути зменшена до п’яти метрів)
 • відстань отворів між тенісними стійками для закладних рукавів складає 12,8 м
 • глибина заставної під тенісні стійки: 0,9 м
 • круглий отвір під якір центрального ременя має наступні габарити: діаметр – 0,45 мм, глибина – 20,5 см

Параметри рівності і похилу

Велике значення мають також параметри ухилу і рівності. Так, ухил поверхні повинен бути не менше шести десятих відсотка і не більше 1,2 відсотка. Така величина ухилу покликана забезпечити якісний дренаж і обов’язкове для виконання на всіх відкритих майданчиках. Що стосується допустимих відхилень по рівності, то ця величина складає 3 мм на кожні три погонні метри довжини. Слід зазначити, що існує ще одна величина – 4 мм на 4 метри: такі параметри вважаються ідеальними. На аматорських тенісних кортах цей показник практично недосяжний.

Размеры теннисных кортовНа сьогоднішній день будівництво тенісних кортів може здійснюватися як в критих будівлях, так і на відкритому повітрі. При цьому слід враховувати, що покриття і самого корту, і забегових зон має бути однорідним. Підготовка поверхні у всіх випадках залежить від того, яке покриття планується укладати. Так, трав’яні і грунтові корти потребують пристрої дренажу.

Дуже важливим є і орієнтування корту по сторонах світу. Так, якщо ви маєте можливість вибирати, то повинні орієнтувати корт (відкритий майданчик) в напрямку південь-північ (по витягнутій стороні). Таке розташування корту забезпечить найбільш комфортні відчуття гравцям при грі в сонячний ясний день.

Обладнання для тенісних кортів

Слід зазначити, що будівництво тенісних кортів передбачає не тільки укладку покриття, але і установку відповідного устаткування. До таких конструкцій відносяться наступні:

 • сітка, якою майданчик розділяється навпіл. Сітка закріплюється на спеціальному тросі (найчастіше металевому). Вважається, що сітка повинна бути темна. Регламентується також і розмір осередків сітки, але не жорстко – головне, щоб м’яч через них не пролетів
 • кінці троса із закріпленою сіткою кріпляться двох стовпах розміром не більше п’ятнадцяти міліметрів по перерізу. Тут регламентується і відстань від стовпа до майданчика (0,914 м від її зовнішніх кордонів)
 • висота сітки в центрі майданчика зобов’язана складати 0,914 м, при цьому вона повинна фіксуватися за допомогою білого ременя шириною п’ять сантиметрів
 • бажано ззаду гравців встановлювати фонові поверхні, також затемнені. Робиться це для кращої видимості м’яча в процесі гри. В якості таких фонів можуть виступати як спеціально виготовлені конструкції, скажімо, дерев’яні, так і густі зелені насадження. Як правило, розмір таких фонових огорож становить 2,1 на 18 метрів. Крім усього іншого, подібні конструкції мають ще й вітрозахисну функцію
 • для відкритих площадок важливу функцію має огорожу – тобто, простіше кажучи, паркан. Висота огорожі також чітко регламентується – зокрема, загальна висота має бути три метри (не менше), а за бічними огорожами – не менше метра
 • до обладнання можна також віднести суддівську вишку, місця для глядачів і табло для демонстрації рахунку.

Виникли питання?

Вы можете проконсультуватися онлайн або подзвонити нашим менеджерам: КС: 098 600 15 55, МТС: 099 600 45 55

Розмітка кортів

На тенісному корті також виконується особлива розмітка. Зокрема, обмежуються зони подачі і центральна лінія подачі. На задні лінії, що обмежують корт, також наноситься смужка, що позначає їх середину.

Слід зазначити, що тенісні корти можуть бути призначені як для одиночної, так і для парної гри. Зрозуміло, що вони будуть мати різну ширину. Необхідно розуміти, що парна гра неможлива на одиночному корті, та й одиночна гра на парному – не найзручніший варіант. З цієї причини і виконується проект спортивної споруди, який покликаний враховувати всі особливості його експлуатації. Ігнорувати цей етап не слід.