Статьи

Синтетичні покриття для кортів

Зміст сторінки про тенісних кортах на синтетичних покриттях:

На сьогоднішній день будівництво тенісних кортів найбільш часто увазі під собою укладку синтетичного покриття. В якості такого покриття може бути використана гума, поліуретан та інші. При цьому характеристики відскоку м’яча в чому залежать від того, який саме матеріал був використаний, зокрема, від його структури і товщини. Синтетичні покриття вигідно виділяються серед інших чудовими амортизаційними властивостями. За рахунок них з’являється можливість оптимальної взаємодії спортивного взуття (підошви) з покриттям. Це, в свою чергу, дозволяє спортсменам уникнути мікротравм. У нинішніх умовах тенісні корти все частіше створюються на замовлення, що дозволяє враховувати всі ваші вимоги, включаючи і колірну гаму покриття. Звичайно, якщо ви не вважаєте себе фахівцем з вибору типу покриття, то оптимальним варіантом для вас буде спробувати гру на декількох покриттях, щоб визначити, який темп гри для вас найбільш прийнятний.

Характеристики килимових покриттів

Корты на синтетическом покрытииШтучні покриття в даному випадку можуть мати вигляд як килима, так і являти собою штучну траву. У будь-якому випадку буде потрібно підготовка підстави – пристрій бетонної або асфальтованої площадки. При цьому килимові покриття володіють наступними характеристиками:

  • прекрасне зчеплення з взуттям спортсмена (це, в свою чергу, перешкоджає ковзанню і забезпечує можливості для повороту)
  • прогнозований і оптимальний по висоті і швидкості відскік м’яча
  • опорно-руховий апарат спортсмена в даному випадку піддається мінімальним навантаженням
  • покриття не змінює своїх властивостей при будь-яких погодних умовах
  • простота догляду та утримання

Застосування в закритих приміщеннях

Сучасні синтетичні покриття тенісних кортів використовуються, в основному, для закритих приміщень (винятком є штучна трава). Таке покриття передбачає влаштування особливої системи підстави. Її призначення – зменшення навантаження, сприйманої суглобами гравців. Килимові покриття вважаються травмобезпечними і оптимально підходять для тенісних кортів. Крім усього іншого, така підлога має підвищені характеристики зносостійкості – тривалість його експлуатації може становити близько восьми років. Підходящої товщиною підготовчого шару вважається величина в сорок п’ять – п’ятдесят міліметрів. Шляхом зміни жорсткості підсистеми можна регулювати відскік м’яча. Для забезпечення більш безпечного підходу до м’яча можна також використовувати додаткову засипку гумовою крихтою. Товщина ж самого килимового покриття складає близько десяти міліметрів. Для розмітки також використовується килимове покриття, тільки контрастних кольорів. Такі смуги спеціальним чином вклеюються в основне покриття при монтажі. Основний колірною гамою в даному випадку вважаються сині, блакитні, зелені та червоні тони. Якщо говорити саме про килимові покриття для закритих кортів, то процес укладання полягає в приклеюванні фінішного шару за допомогою спеціального розчину, що клеїть на вологостійку фанеру.

Характеристики для гри

Корты на синтетическом покрытииДо речі, тенісні корти з синтетичним покриттям вважаються самими повільними. Однак характеристики відскоку можуть істотним чином варіюватися залежно від типу матеріалу, його товщини або кількості шарів. Слід зазначити, що килими можуть поставлятися в рулонах або у вигляді модулів. При цьому укладання матеріалу повинна здійснюватися на рівну і тверду основу. Матеріал ж основи не має істотного значення.

Килимові покриття, використовувані при влаштуванні критих кортів, складаються з декількох шарів. За рахунок цього вони мають такі властивості, як амортизація, низька травмоопасность, висока міцність. Якщо мова йде про штучній траві, то вона характеризується оптимальним ковзанням, м’якістю і всепогодний. У будь-якому з цих двох випадків покриття забезпечують мінімальні навантаження на опорно-руховий апарат спортсменів, у тому числі на суглоби, ноги і хребет. На сьогоднішній день покриття тенісних кортів такого типу визнані як аматорами, так і професіоналами в цьому виді спорту.

Виникли питання?

Вы можете проконсультуватися онлайн або подзвонити нашим менеджерам: КС: 098 600 15 55, МТС: 099 600 45 55

Для якого рівня гравців придатні

Що стосується вимог спортсменів, то килимові покриття повністю відповідають вимогам спортсменів. Зокрема, травмобезопасность таких покриттів знаходиться на високому рівні. Крім того, в цьому випадку в наявності передбачуваність відскоку і його висока точність. Все це в сукупності робить такий корт найбільш підходящим для початківців тенісистів. Голеностоп спортсмена буде стійким, кросівки не будуть прослизати – загалом, всі переваги наявності. До речі, килимове покриття можна виконати і як імітацію земельної корту. У цьому випадку використовується ще і додаткова засипка з каучукового грануляту.

Корти зі штучною травою можуть успішно експлуатуватися не тільки в приміщеннях, але і на закритих майданчиках. При цьому килимові покриття (ворсові матеріали, в тому числі і штучну траву) можуть розрізнятися по висоті ворсу. В цілому, такі тенісні корти відносяться до “повільним”, оскільки м’яке покриття забезпечує невисокий темп гри. Висота ворсу може складати від дев’яти до двадцяти двох міліметрів. Слід також зазначити, що близько двадцяти турнірів АТР проводяться як раз таки на кортах із синтетичним килимовим покриттям.