Статьи

Порівняння грунтових і трав’яних кортів

Зміст сторінки про порівняння грунтових і трав'яних кортів:

Грунтові корти – стартове покриття

Грунтові корти по класифікації відносяться до повільних покриттях, оскільки відскік м’яча в даному випадку буде зовсім нешвидким. Незважаючи на невисоку швидкість гри, такий корт володіє рядом переваг. По-перше, це покриття найменш травматично з усіх існуючих. Гравець не тільки менше схильний до травм, але і витрачає менше зусиль на те, щоб приймати і відбивати м’ячі суперника. Звичайно, слід зазначити, що більшість професіоналів віддають перевагу іншим типам покриттів, однак грунтовий корт – прекрасний учитель. До речі, практично всі спортсмени, відомі сьогодні громадськості як висококласні професіонали, почали тренуватися саме на грунтових кортах. З цієї причини грунт вважається стартовим покриттям для новачків.

Деякі проблеми грунтових кортів

Грунт вважається багатошаровим покриттям, яке, до того ж, ще й дуже вимогливо у догляді. Якщо не забезпечити такому корту своєчасний полив, то верхній шар, що складається з щонайменшої кам’яної крихти, попросту віднесе вітер. Саме з причини складного догляду грунтові корти рідко можна зустріти серед професійних. А ось любителі найчастіше віддають перевагу саме цим конструкціям, оскільки вони найдешевші в реалізації.

Що стосується особливостей гри, то тенісистові потрібно мінімум зусиль для того, щоб провести матч на грунті. Гра при цьому може проходити протягом досить тривалого проміжку часу, оскільки м’яч буде відскакувати повільно, відповідно, гравці будуть мати всі можливості для того, щоб цей м’яч відбити. В результаті процес гри перетворюється в ефективну спортивну тренування, що дозволяє опрацювати всі групи м’язів. Гра може проходити навіть у спеку, адже грунтовий корт будуть регулярно поливати, а значить, від його поверхні буде виходити прохолода. Тим не менше, навіть незважаючи на постійний полив, корти з таким покриттям досить курні, що може бути просто неприємно гравцям. Для серйозних професійних турнірів рідко використовують саме цей тип покриття, оскільки через необхідність частої поливання час матчу може розтягуватися до нескінченності. Гра може тривати ще і по причині неправильно підібраних м’ячів. Ті, які використовуються для харда, в даному випадку категорично не підходять, тому що будуть вбирати вологу і від цього ставати ще важче.

Деякі проблеми трав’яних кортів

Трав’яні ж покриття більш затребувані як професійні. Вони дещо м’якше, ніж хард, але твердіше, ніж це здається на перший погляд. Найшвидшими вважаються корти з штучних матеріалів, синтетичні. Трав’яні ж відразу за ними по швидкості гри. Оскільки трав’яне покриття може в процесі гри приминається, то площина корту не буде ідеально рівною, а значить, м’яч, потрапивши у вибоїну, може несподівано змінити свою траєкторію. До того ж м’яч буде ковзати по траві, а значить, швидкість м’яча після відскоку від поверхні може істотно зрости.

Незважаючи на те, що трав’яні покриття є традиційними, їх кількість у наш час неухильно скорочується. Адже такі корти вимагають постійного і пильної уваги і, відповідно, серйозних фінансових витрат. На таких кортах спортсмену доведеться весь час рухатися, оскільки швидкість гри дуже висока. Також тенісист майже всю гру буде знаходитися в низькій стійці – через те, що на трав’яних кортах низький відскок м’яча. Професіонали радять при грі на трав’яному корті якомога менше напружувати коліна.