Статьи

Таємниці і традиції тенісного трав’яного корту

Зміст сторінки про таємниці і традиціi тенісних трав'яних кортів:

Уїмблдонський турнір

Тихе передмістя Лондона, розташоване на півдні, щорічно перетворюється на столицю світового тенісу. Цей передмістя – Уїмблдон. Протягом двох літніх тижнів (кінець червня – початок липня) тут проводиться Вімблдонський тенісний турнір. Цей турнір проводиться Всеанглійського тенісного та крокетний клубом і вважається найпрестижнішим спортивним змаганням серед інших турнірів Великого Шолома. Вімблдонський турнір цікавий своїми традиціями. Адже це єдиний у всьому світі професійний корт, покриттям якого є натуральна трава. Гра на трав’яних кортах вимагає від спортсменів максимальної віддачі, більшою мощі і точної реакції. Особливо стосується це моменту подачі. Трав’яне покриття призводить до того, що відскік м’яча дуже низький і, до того ж, непередбачуваний. Переваги в такій грі отримують ті гравці, які досконало володіють технікою гри біля сітки і без втрат дорогоцінного часу зможуть прийняти удар суперника. Якщо для гравців Вімблдонського трава – вимотує покриття, що змушує викластися по повній, то для глядачів цей турнір повний видовищності і несподіваних поворотів (таких же несподіваних, як і поведінку м’яча на траві).

Основні традиції Уїмблдону

На Центральному, а також на Першому кортах спортивні майданчики застеляють спеціально підготовленими рулонами. Рулони ці, тобто власне траву для кортів, вирощують в особливому фермерстві, яке розташоване в графстві Йоркшир. До речі, процес виробництва і зберігання цього дерну є секретом – можливо, одним з небагатьох виробничих секретів, збережених і в наші дні. Отже, основні традиції Уїмблдону – трав’яний корт і відкриті, розташовані під відкритим небом майданчика. Ці традиції не змінювалися протягом ста двадцяти років – всього того часу, що і існує цей самий турнір. Сильні також і гардеробні традиції – для всіх учасників (виключення неприпустимі навіть для професіоналів високого класу) обов’язкова біла форма. Невідповідність в даному питанні може запросто призвести до дискваліфікації. Уїмблдон має і своє традиційне частування – полуницю з вершками. Тенісний комплекс Уїмблдону, розташований на Черч Роуд, відомий і своїм музеєм тенісу. Тут можна подивитися на Центральний корт, оглянути унікальні експонати – в більшості своїй ракетки, м’ячі та спортивна форма.

Перший всесвітній турнір в Уїмблдоні

Перший всесвітній тенісний турнір, що проводився на траві Вімблдона, почався дев’ятого липня 1877 року. Десь за місяць в англійській газеті було опубліковано запрошення для всіх бажаючих спробувати свої сили в цьому виді спорту. Обіцялися навіть два призи – золотий і срібний для гравців, що вийшли у фінал. А перший тенісний корт був побудований за два роки до цього. В цей же час утворився і Всеанглійського крокетний і тенісний клуб, існуючий досі. Через сім років після відкриття турніру, в 1884 році, до змагань були допущені не тільки чоловічі, але і жіночі пари. До речі, в 1887 році переможницею Уїмблдону стала якась Шарлотта, що мала на той момент від роду неповних шістнадцять років. До цих пір цей віковий рубіж не «переплюнуть» ніким. Втім, історія Уїмблдону багата подіями і несподіванками. Дивно, що традиції цього турніру так сильні, що збереглися практично в первинному вигляді і в наш час.