Статьи

Тенісна ракетка – правила вибору

Зміст сторінки про тенісну ракетку і правилах вибору:

Як правильно підібрати струни для ракетки

Головними характеристиками струн для тенісної ракетки є їх структура і товщина. За технологією виготовлення струни підрозділяються на арамідні, натуральні, синтетичні і кевларові.

Натуральні струни – одні з найдорожчих. Зате вона чудово утримує силу натягу і цей показник перевищує аналогічні в інших матеріалів. Крім того, натуральні струни відрізняються високою еластичністю, за рахунок чого створюється найбільша площа контакту поверхні з м’ячем. Такі струни дозволяють чудово контролювати м’яч і надавати йому сильне обертання без особливих зусиль. Крім високої ціни натуральні струни володіють ще одним істотним недоліком – невеликим терміном служби. Цей матеріал найбільш чутливий до температурних і вологісним перепадів. Від несприятливих впливів часто не рятує навіть додаткове синтетичне покриття.

Як визначити, чи підходить вам ручка ракетки

Визначити, чи підходить для вас ручка обраної вами ракетки нескладно – для цього слід лише взяти її в долоню. При захопленні помістіть вказівний палець другої руки в той простір, який утворюється між пальцями і долонею. Якщо величина утворився зазору приблизно дорівнює товщині вказівного пальця, то така ракетка вам підійде. Примітно, що слід вибирати ракетку з максимально великою за діаметром рукояткою.

В залежності від того, яка використовується розмірна система – американська або європейська, розмір ручок може виражатися в дюймах (американська система) або ж в числах восьмих часток дюйма (європейська система). Європейська система вважається більш зрозумілою і має розмірну сітку від одного до семи. Жіночій руці, як правило, відповідають європейські розміри три і чотири. Для підлітків і дітей найкращим чином підходять ракетки розмірів один і два. Розміри від п’ятого та до сьомого відповідають міцної чоловічої руці.

Як правильно користуватися тенісною ракеткою

Своєчасний догляд дозволить тенісній ракетці служити довго, а її господареві – вести результативну гру. Втім, поради по догляду за тенісною ракеткою не складні для реалізації. По-перше, необхідно уникати того, щоб обідок ракетки бився об тверді предмети або ж про поверхню тенісного корту, адже це може призвести до того, що обід просто лопне. До речі, обідок ракетки можна захистити за допомогою спеціальної стрічки. Особливу адсорбуючих стрічку можна намотувати і на рукоять ракетки – це буде перешкоджати її ковзанню в руці. Таку обмотку доведеться замінювати досить часто.

По закінченню гри ракетка підлягає обов’язковому зачохлені. Що стосується зберігання ракетки, то тримати її рекомендується в захищеному від прямих сонячних променів і прохолодному місці. Підвищена вологість, високі або низькі температури можуть псувати ракетку і струни. Інтенсивне ультрафіолетове випромінювання може завдати колосальної шкоди поверхні. В автомобілі зберігати тенісну ракетку вкрай не бажано. Адже температура в салоні машини може досягати шістдесяти градусів, а ракетці для того, щоб її струни втратили натяг, достатньо сорока трьох градусів.