Статьи

Тенісний м’яч – його устрій і характеристики

Зміст сторінки про тенісний м'яч - його устрій та характеристики:

Що таке сучасний тенісний м’яч

Сучасний тенісний м’яч – це майже точна копія того гумового виробу, яке було запатентовано в дев’ятнадцятому столітті. На сьогоднішній день це продукт вулканізації гуми, технологічний процес отримання якого достатньо складний і грунтується на високих технологіях. До речі, нинішній тенісний м’яч не гладкий, а має особливе фланелевою покриття. Саме за рахунок такого покриття м’ячу забезпечується зносостійкість, тобто витривалість. Для гравців таке покриття дуже зручно – воно дозволяє надійно контролювати відскік м’яча при ударах і траєкторії його польоту. А це, у свою чергу, дозволяє урізноманітнити техніку і тактику в ігровому процесі.

Зрозуміло, що зміна стилю гри не могло не відбитися на ступінь видовищності того, що відбувається на корті. Саме ці процеси і сприяли збільшенню популярності професійного тенісу.

Створення тиску всередині м’яча

На сьогоднішній день практично всі якісні тенісні м’ячі мають усередині інертний газ, який закачується туди особливим чином. У результаті м’яч отримує передбачуваний і потужний відскік від поверхні майданчика, ніж додає динамізму процесу гри. В результаті тенісисти отримують можливість удосконалювати і фізичну підготовку, а не тільки ігрові навички.

Одним з найсучасніших способів створення всередині м’яча надлишкового тиску вважається наступний: перед вулканізацією заготівлі всередину її поміщають спеціальну таблетку, що складається з неорганічних солей. При нагріванні ці солі розкладаються, за рахунок чого всередині м’яча утворюється газ, а значить, і необхідний рівень тиску.

Виробники піклуються про якість м’ячів. Така турбота проявляється ще й у тому, що вироби герметично упаковують по закінченню виробничого процесу. Робиться це для того, щоб дифузія не змогла змінити первинних властивостей виробу. У пластиковій упаковці тенісні м’ячі можуть зберігатися трохи більше року, а в металевій – близько п’яти років. Перед грою м’яч витягують з упаковки, але зберігати їх слід при мінусовій температурі. До речі, таких же умов зберігання необхідно дотримуватися і для м’ячів, які були у вжитку і плануються використовуватися повторно.

Основні характеристики тенісних м’ячів

Найголовніше властивість м’ячів – ворсистість. Ворсистість звичайного рівня повинна бути у м’ячів, призначених для гри на натуральному (грунтовому або трав’яному) корті. А ось ворсистістю підвищеного рівня повинні володіти м’ячі, які будуть використовуватися на штучних кортах, в тому числі і на жорсткому харді. Втім, для гравців вибір максимально спрощений – досить подивитися, яким кольором виконана напис на м’ячі. Для грунтових кортів підходять м’ячі з червоним написом, а для харда – з чорною.

Швидкості в тенісі неминуче високі. У більшості випадків саме це сприяло тому, що традиційній забарвленням м’яча став не білий, а жовтий. Адже яскраво-жовтий м’яч набагато більш помітний при швидкісному польоті, ніж білий. До речі, при проведенні неофіційних змагань використовують м’ячі абсолютно незвичайної розмальовки – наприклад, помаранчеві. В офіційних заходах така забарвлення не фігурує.