Статьи

Тенісні корти на грунтовому покритті

Зміст сторінки про тенісних кортах на грунтовому покритті:

Помилково вважається, що грунтові корти являють собою чисту глиняну поверхню. Однак це омана не відповідає істині.

Використовувані матеріали в грунтових кортах

Грунтовые кортыБудівництво тенісних кортів з грунтовою поверхнею припускає використання і інших матеріалів, таких, як подрібнений камінь, цегла, пісок або щебінь. Також в грунтову суміш може додаватися гумова або пластмасова крихти. Використання суміші далеко не випадково. Зокрема, тенісні корти на натуральному глиняному підставі є проблемними у догляді. Так, якщо на такий корт потрапить волога (наприклад, під час дощу), то його не можна буде експлуатувати протягом двох, а то й трьох днів (поки поверхня не підсохне природним шляхом).

Червоний грунт корту

Щоб отримати червоний грунт, практично всі професійні компанії, що займаються влаштуванням тенісних кортів, використовують цегляну крихту. Її висипають на основу. В даному випадку на професійних кортах може бути використана мелена черепиця для створення несдуваемого покриття, а може – пил з обпаленої цегли. При цьому грунтове покриття вважається дуже своєрідним. Відскік м’яча в даному випадку тут може бути дуже високим і непередбачуваним. Крім того, м’яч в процесі гри покривається пилом, значно збільшуючи свій первісний вагу. Через це утруднені подачі навиліт. Крім усього іншого, гра на грунтових кортах характеризується довгими розіграшами м’яча.

Універсальність грунтових кортів

Однак все це відноситься до особливостей гри. Що стосується безпосередньо самих поверхонь, то грунтові корти вважаються універсальними. Зокрема, вони можуть бути використані не тільки для тенісу, але і для інших видів спорту, наприклад, баскетболу або міні-футболу. При цьому тенісні корти з грунтовим покриттям вважаються одними з найбільш швидкомонтованих. Крім того, пристрій таких майданчиків не потребує ні істотних будівельних роботах, ні в значних фінансових витратах під час експлуатації.

Грунтовые кортыСлід зазначити, що природні грунтові корти вважаються придатними до експлуатації тільки після глибокого зволоження. Після рясного поливу слід почекати, поки висохне верхній шар, а потім прокатати корт спеціальним валиком (всю поверхню за винятком розмічальних ліній). Також корт потребує розрівнюванні волокушею після кожної гри. Такими правилами догляду нехтувати не слід, тому що ремонт покриття вийде набагато дорожче, ніж описані нескладні маніпуляції.

На сьогоднішній день будівництво кортів з грунтовим підставою вважається найшвидшим з усіх можливих. Так, в залежності від підготовчих (зокрема, земельних робіт), всі роботи можуть бути виконані в термін від тижня до місяця.

Ремонт грунтових кортів

Звичайно, грунтовий корт може зношуватися. При цьому найменші вибоїни повинні служити сигналом до початку ремонтних робіт. У місцях виявлення нерівностей і порушення цілісності покриття слід видалити верхній шар до дренажу і укласти новий. При цьому новий шар верхнього матеріалу підлягає зміцненню. Відремонтованим кортом не слід користуватися протягом мінімум двох діб.

Регулярна експлуатація тенісного корту передбачає постійну підсипку верхнього шару на корт. В залежності від типу підсипки, вам може знадобитися її від двох до трьох тонн в рік. Існує також таке поняття, як передсезонне відновлення покриття. У цьому випадку також проводиться підсипка верхнього шару. Подібні відновлювальні заходи дозволяють повернути корту початкову працездатність. Руйнування ж ігрової поверхні відбувається в результаті впливу наступних факторів: вплив водяний і вітрової ерозії, техногенні та біологічні забруднення та інше.

Переваги кортів на грунтовій основі

Виникли питання?

Вы можете проконсультуватися онлайн або подзвонити нашим менеджерам: КС: 098 600 15 55, МТС: 099 600 45 55

При дотриманні всіх експлуатаційних правил тенісні корти на грунтовій основі володіють наступними перевагами:

  • є комфортними і нетравматічность покриттями з хорошою амортизацією
  • всепогодность покриття (винятком є моросящий тривалий дощ – на промоклому наскрізь покритті грати не можна)
  • корти є самовирівнюються і не вимагають проведення дорогих ремонтних робіт
  • економічна доцільність (так вартість “грунтового” корту може бути в чотири рази менше, ніж поверхонь з синтетичним покриттям)
  • тривалий гарантійний експлуатаційний період

Звичайно, грунтові корти досить вимогливі у догляді. Як було зазначено вище, вони потребують регулярних розрівнювання, поливах і підсипку. Однак комплексний підхід дозволяє оцінювати їх як швидкобудуюємі, економічно доцільні і надійні покриття. У плані гри грунтові корти підійдуть як спортсменам-аматорам, так і професіоналам. Така експлуатаційна універсальність досягається за рахунок високих амортизаційних властивостей.