Статьи

Тенісні корти на натуральній траві

Зміст сторінки про тенісних кортах на натуральній траві:

Корти на натуральних трав’яних покриттях

Трав’яні покриття відносяться до традиційних покриттів для тенісних кортів. Такі покриття тенісних кортів використовувалися буквально з моменту “народження” самої гри. Існує навіть термін “лаун-теніс”, що походить від англійського слова, що позначає газон. Відмінна риса таких покриттів в тому, що їх характеристики мінливі і багато в чому залежать від стану трави. Гра на трав’яних кортах також має ряд особливостей. У їх числі і деякі ускладнення, пов’язані з нерівностями грунту, і низький швидкий відскік м’яча. До переваг гри на трав’яному корті можна віднести сильну подачу і швидкий вихід гравця сітці. На такому покритті забезпечується найшвидший відскік м’яча з усіх можливих.

Корты на натуральной травеУ сучасному світі якісних трав’яних кортів небагато. Якщо розглядати професійні тенісні турніри, то на траві проводиться Вімблдонський турнір, в якому традиційно кращі результати належать гравцям з Великобританії та Австралії. Корти, на яких проводиться цей турнір, вважаються найкращими, однак навіть тут складно добитися ідеальної правильності відскоку м’яча. Тенісисти, що грають на трав’яних кортах оптимальної тактикою гри вважають удари з літа, тобто не дають м’ячу приземлитися.

На сьогоднішній день будівництво тенісних кортів слід довіряти професіоналам. Адже пристрій корту – це не тільки укладання фінішного покриття, але і цілий комплекс робіт, в тому числі і підведення комунікацій і зведення спортивного обладнання. У сфері приватного будівництва найчастіше затребувані комплексні спортивні майданчики. Тобто покриття тенісних кортів повинні бути універсальними, що передбачають можливість занять та іншими видами спорту.

Основні етапи будівництва кортів

В цілому будівництво кортів включає в себе сім основних етапів:

 • проектування,
 • планування на місцевості
 • закладка дренажної системи
 • укладання спортивного покриття
 • установка спортивного обладнання
 • монтаж огороджень
 • установка освітлення

Слід враховувати, що тенісні корти можуть бути як відкритими, так і закритими, при цьому найбільш затребуваними вважаються відкриті майданчики. Вибираючи тип покриття для корту, слід враховувати його характеристики та проводити їх комплексний аналіз. Зокрема, необхідно оцінювати амортизацію, відскік, швидкість, зчеплення, ковзання і жорсткість.

Обслуговування натурального трав’яного корту

Корты на натуральной травеТрав’яне покриття досить вимогливо в процесі експлуатації. Крім того, гра на такому корті вимагає високої професійної майстерності. Відскік м’яча від такого покриття складно регулювати і прогнозувати, оскільки він залежить від вологості і висоти трав’яного покриву. Використання натурального газону при будівництві тенісних кортів на увазі під собою професійну підготовку основи під покриття, пристрій непростий дренажної системи та періодичне подальше обслуговування. Зокрема, після тривалої експлуатації такої корт вимагає обов’язкового проведення відновлювальних заходів. Слід зазначити, що вміст натурального трав’яного корту – задоволення недешеве, тому сьогодні більш популярний штучний аналог трав’яних покриттів.

Кілька слів про штучній траві

Так, покриття тенісних кортів зі штучної трави являють собою килим з синтетичних волокон (поліетиленових або поліпропіленових). Ці волокна вплітаються в еластичне підставу і імітують стеблини трави. Покриття, створені на основі штучних газонів, можуть відрізнятися по виду наповнювача і по мірі наповнення. Так, в якості наповнювача може бути використаний пісок або гумовий гранулят з певним розміром фракцій. Наприклад, незасипная трава більше підходить для універсальних спортивних майданчиків. Для тенісу оптимальним варіантом вважається полузасипная трава. За допомогою регулювання висоти засипки можна відрегулювати предпочтительную швидкість гри. Що стосується загальних властивостей таких покриттів для тенісних кортів, то до них відносяться хороші характеристики повороту і ковзання, оптимальний відскок м’яча, а також зносостійкість і гігроскопічність. Крім усього іншого, штучна трава є ударостійким матеріалом і без зусиль “переживе” багато температурних циклів.

Вимоги до штучній траві для тенісного корту

Виникли питання?

Вы можете проконсультуватися онлайн або подзвонити нашим менеджерам: КС: 098 600 15 55, МТС: 099 600 45 55

Слід зазначити, що в сучасних умовах штучна трава вважається чи не класикою в пристрої тенісних кортів. Однак будь-яке покриття такого плану тут не підійде. Зокрема, штучна трава, використовувана для тенісних майданчиків, повинна мати такими властивостями:

 • тривалий гарантійний експлуатаційний період (гарантія виробника на термін не менше, ніж сім років)
 • хороша гігроскопічність і зносостійкість
 • правильно відрегульований відскік м’яча (регулювання здійснюється за рахунок рівня засипки трави)
 • маневреність (покриття має давати можливість для ковзання і поворотів в процесі гри)

Покриття для тенісних кортів зі штучної трави досить різноманітні. Зокрема, вони можуть змінюватись в залежності від типу волокон і експлуатаційного періоду, а також від висоти та густоти штучного ворсу. Що стосується колірних характеристик, то синтетична трава найчастіше буває зелена або червона. До нестандартних квітам в даному випадку відносяться коричневий, синій і жовтий.