Статьи

Тенісні корти з покриттям Хард

Зміст сторінки про тенісних кортах з покриттям Хард:


Найбільш затребуваним у світі тенісним покриттям є “хард”. Якщо говорити про професійному тенісі, то на “хард”, що відрізняються за ступенем жорсткості, проводиться половина турнірів Великого Шолома, а також AUSTRALIAN OPEN і US OPEN. Слід відзначити, що назва “хард” в даному випадку говорить сама за себе – такі корти вважаються швидкими, але при цьому володіють підвищеною жорсткістю. Благо, на сьогоднішній день тенісисти можуть спостерігати очевидні тенденції, спрямовані на пом’якшення таких покриттів. Причому досягається це не зміною матеріалу, використовуваного при влаштуванні верхнього шару, а застосуванням додаткових пом’якшуючих підкладок. Зокрема, до таких матеріалів відносяться: каучукові або поліуретанові підкладки, а також наливні шари з гумових гранул.

Матеріали для для кортів

Покрытия ХардСлід зазначити, що на сьогоднішній день будівництво тенісних кортів для приватного використання все більш орієнтується на нормативи, які використовуються в професійному спорті. Тому й матеріали в цих двох випадках використовуються ідентичні. Так, покриття “хард” можуть являти собою як найпростіші чотиришарові системи, так і максимально комфортні покриття. Слід зазначити, що ступінь комфортності покриття багато в чому залежить від того, яка використовується підкладка. Зокрема, існують дані, згідно з якими поліуретанова підкладка забезпечує величину коефіцієнта ударопоглинання в два рази вище, ніж підкладка з гумових гранул.

Як відомо, “хард” – це багатошарове покриття. Верхні шари в даному випадку – це акрилова емульсія. Існує думка, що підбирати цю емульсію слід за ціновим рівнем. Однак це в корені невірно. Низький рівень ціни може свідчити тільки про неналежну якість матеріалу. Слід також зазначити, що виробників акрилу на сучасному ринку налічується безліч. Саме тому слід ретельно підбирати постачальника, при цьому обов’язково враховуючи його ділову репутацію. Існують покриття, створені виключно для аматорських тенісних кортів – вони трохи дешевше, ніж професійні. Хоча більшість замовників вибирають саме професійні компоненти. Такий підхід забезпечує гарантію якості.

Основні переваги акрилу

Чим же так примітний акрил? Чим обумовлена його невгасаюче популярність? Тут слід зазначити ряд достоїнств, яким володіє даний матеріал:
Покрытия Хард

  • тривалий експлуатаційний період. Покриття зберігає привабливий зовнішній вигляд і функціональність протягом всього часу. Це відбувається тому, що матеріал має стійкість до ультрафіолету та іншим подібним діям
  • висока ремонтопридатність покриття. Так, при бажанні “хард” може бути в найкоротші терміни відновлений або перефарбований
  • мінімальні експлуатаційні витрати
  • можливість експлуатувати покриття при будь-якій погоді. Так, в дощову погоду ви можете скористатися стандартним роликом для згону вологи, і вже через двадцять хвилин після дощу повернутися на тенісний корт
  • в зимовий період, коли є стабільний сніжний покрив, ви зможете перетворити свій корт в каток
  • покриття “хард” має безліч варіацій по характеристикам тертя, рівням гри, швидкості і відскоку м’яча і цінового діапазону

Жорсткість покриття Хард

Необхідно також відзначити, що “хард” у своєму стандартному вигляді вважається надто жорстким. Постійно граючи на тенісних кортах з “чистим хардом” можна травмуватися. У будь-якому випадку навіть без травм ваш організм одержує зайве навантаження. Це стосується і м’язів, і суглобів, і хребта. Особливо небезпечно таке положення справ для людей у віці “старше сорока”. Тим не менш, саме ця вікова категорія і є тенісистами-любителями, які облаштовують корти в своїх заміських володіннях. Проте відмовлятися від “харда” не слід. Зокрема, тенісні корти з акриловим верхнім шаром мають привабливий зовнішній вигляд, достатню зносостійкість і забезпечують хороший темп гри. Проблеми ж із зайвою жорсткістю можуть бути успішно вирішені за рахунок використання додаткових пом’якшуючих підкладок. Для цих цілей може бути використана гума, але цей варіант складно назвати найкращим. Гума хоч і забезпечує необхідні експлуатаційні характеристики, але програє іншим варіантам в зносостійкості і ремонтопридатності (за рахунок того, що потребує приклеюванні до основи).

Виникли питання?

Вы можете проконсультуватися онлайн або подзвонити нашим менеджерам: КС: 098 600 15 55, МТС: 099 600 45 55

Основа під покриття

Найчастіше покриття “хард” виконується на бетонній основі. Правильно виконане покриття може прослужити близько п’ятнадцяти років. При цьому кожні п’ять років слід здійснювати оновлення верхнього шару, однак таке оновлення, як правило, недороге. Тенісний корт на бетонній основі підлягає реставрації. Такі роботи виконуються в певній послідовності:

  • візуальний огляд очищеного і вимитого корту для оцінювання ступеня пошкодженості покриття
  • ремонт бетонної основи
  • шліфовка і грунтовка поверхонь
  • нанесення шарів спортивного покриття

Таким чином здійснюється як капітальний, так і локальний ремонт тенісного корту.