Статьи

Види покриття

Основи будівництва тенісних кортів:

На сьогоднішній день тенісні корти користуються особливою популярністю, особливо – як елементи заміських будинків. Перш ніж будувати корт, необхідно виконати його проект. Перше питання, яке необхідно вирішити при проектуванні – вибір спортивного покриття. Слід зазначити, що серед міських спортивних майданчиків сьогодні ще можна зустріти асфальтні або дерев’яні корти, в той час як подібні споруди давно не актуальні і в професійному спорті ви таких не зустрінете.

Різновиди покриттів

Строительство теннисных кортовУ сучасному будівництві тенісні корти можуть бути грунтовими, з трав’яним або синтетичним покриттям, а також з покриттям “хард”. Існують основні критерії вибору покриття. Перш за все, слід оцінити матеріали з точки зору їх використання у професійному спорті. Втім, це може бути для вас і не важливо, якщо ви не плануєте влаштовувати на корті змагань, а намір використовувати його тільки особисто. Також при виборі покриття слід оцінити особливості гри, зносостійкість і економічний аспект (не тільки придбання, але і подальшої експлуатації). Непоганим варіантом у даному випадку може бути вибір покриття виходячи з особистих переваг. Однак у такому випадку вам доведеться спробувати декілька різних покриттів і вибрати серед них таке, на якому темп гри вас влаштовує максимально.

Вимоги до основи

Строительство теннисных кортовПісля того, як покриття тенісних кортів обрані, слід переходити до робіт по влаштуванню основи. В даному випадку можна використовувати як наявну підставу (швидше за все, буде потрібно його ремонт), так і займатися пристроєм нового. Тут все залежить від конкретних особливостей спортивного майданчика. При цьому до питання проектування підстави слід підходити з усією відповідальністю, адже від правильного монтажу в даному випадку залежить і безпеку тенісистів під час гри, і експлуатаційний термін покладеного на це підставу покриття.

Строительство теннисных кортовІснують основні вимоги до основи. Так, воно повинне бути рівним і стійким і в обов’язковому порядку включати в себе систему дренажу. Якщо мова йде про непроникному підставі – наприклад, такому, як асфальт, то обов’язково ще використання додаткової підкладки (геотекстилю), яка буде сприяти тому, щоб вода не застоювалася на ігровому полі. Якщо ж основа пропускає воду, то в план має бути включена обов’язково і система дренажу. Така система влаштовується по периметру тенісного корту (універсальної спортивної площадки) і пов’язується зі каналізаційним або іншим стоком. Робиться це для того, щоб вода могла без праці йти з покриття і стікати в землю.

Матеріали для кортів

Строительство теннисных кортовНа сьогоднішній день існують спортивні покриття, які з успіхом можуть бути використані і в ландшафтному дизайні. До таких, зокрема, відноситься штучна трава. Зрозуміло, що декоративні майданчики менш вимогливі до підготовки підстави, ніж спортивні, оскільки в процесі гри підставу піддається різним навантаженням, в числі яких стиснення, механічні дії і атмосферні, в тому числі і коливання температури.

Термін служби покриття на тенісних кортах багато в чому залежить і від глибини будівництва, від типу існуючої підгрунтя, і від кліматичних параметрів експлуатації. Зокрема, підготовка підстави включає в себе і грунтові роботи – очищення поверхні від рослинності, вирівнювання і створення декількох шарів підкладки.

Укладання спортивного покриття

Виникли питання?

Вы можете проконсультуватися онлайн або подзвонити нашим менеджерам: КС: 098 600 15 55, МТС: 099 600 45 55

Що стосується безпосередньо установки спортивного покриття, то тут украй бажано скористатися відповідними спеціалізованими послугами. Наприклад, укладання штучної трави, що поставляється в рулонах стандартної ширини (два або чотири метри) повинна проводитися за спеціально створеною інсталяційної схемою. Також для цих цілей знадобиться професійне обладнання. Далі виконуються роботи по усуненню нерівностей підстави і пристрій дренажної системи (або укладка так званого геотекстилю). Укладання рулонів здійснюється внахлест, при цьому елементи з’єднуються між собою за допомогою клейового розчину з подальшим проглаживание важким валиком. Тенісні корти зі штучною травою можуть також піддаватися додатковій засипці піском або гумовою крихтою – це, в свою чергу, також впливає на характеристики гри. Розмічальні лінії в даному випадку повинні відповідати ігровим стандартам. Для цього випускається штучна трава червоного, білого, синього і жовтого кольорів. Що стосується укладання спортивних покриттів інших типів, то вони проводяться в такій же послідовності: підготовка підстави, дренаж, укладка верхнього шару, розмітка. Звичайно, кожен з матеріалів має і свої особливості монтажу.