Статьи

Види тенісного устаткування

Зміст сторінки про види тенісного устаткування:

Хід гри в теніс від інвентарю

Спортивний інвентар обов’язково потрібно для великого тенісу. Від того, наскільки правильно буде підібраний цей інвентар і наскільки якісним він буде залежати весь хід гри. Наприклад, ракетка неналежної якості не дозволить виконувати правильні з технічної точки зору удари. А ось неякісні тенісні м’ячики можуть літати куди завгодно, тільки не туди, куди їх направляє гравець. Гарне тенісне обладнання коштує недешево, оскільки його постачальниками є відомі у всьому спортивному світі виробники. Крім того, воно підлягає обов’язковій сертифікації.

Яке буває тенісне обладнання

До різновидів тенісного устаткування можна віднести м’яч і ракетку, а також покриття для тенісного корту. Так, тенісний м’яч може бути порожнистим – його відскік буде найкращим. А ось м’який відскік буде біля м’яча з повстяним покриттям. Яскраве забарвлення м’яча сприяє його швидкому виявленню. Традиційно на тенісний м’яч наноситься замкнена лінія характерної форми. Крім усього іншого, тенісні м’ячі підрозділяються на спортивні та турнірні.

Тенісна ракетка являє собою рукоятку і обід з натягнутими струнами. Для удару по м’ячу використовується саме струнна поверхню. Рами для ракеток виконуються зі складних композиційних матеріалів, що мають в своєму складі метал, углеволокно і кераміку. Струни у тенісних ракетках можуть бути натуральними, виробленими з тварин нутрощів або синтетичними (в якості матеріалів застосовують поліестер і нейлон). Сучасні штучні струни практично не поступаються за якістю натуральним. Натуральні струни вважаються більш дорогими і при цьому більш примхливими – вимагають дбайливого догляду, на них негативно відбивається вплив вологи. Крім того, і служать вони недовго.

Натяжка таких струн виконується вручну або ж з використанням відповідних верстатів. Горизонтальні і вертикальні струни натягують по-різному. Так, стандартним натягом на нових ракетках вважається 26 кг для вертикальних струн і 24 кг – для горизонтальних. Натяг тонких струн виконують з меншим зусиллям. Контроль м’яча на такий ракетці буде краще, але термін експлуатації у таких струн мінімальний. Чим сильніше натягнуті струни, тим легше відбувається контроль м’яча під час удару, але сама сила удару при цьому буде невеликою. Слабка натяжка струн дозволяє сильніше розігнати м’яч, але ось контроль за м’ячем буде гірше. До речі, тенісні ракетки також мають свою класифікацію і поділяються на любительські, клубні, юніорські та професійні.

Тенісні покриття

Тенісний корт являє собою прямокутну майданчик, має рівну поверхню і нанесену на цю поверхню розмітку. В якості верхнього шару на тенісному корті можуть використовуватися синтетичні килимові, натуральні трав’яні, грунтові і тверді покриття. Динаміка пересування гравця і відскік м’яча в чому залежать від того, який тип покриття використовується. В залежності від типу покриття гравці вибирають і стратегію своєї поведінки.

Основне обладнання тенісного корту

На тенісному корті також обов’язково присутні тенісні гармати. Це пневматичні пристрої, які виконують довільний розкид м’ячів у вертикальній і горизонтальній площинах. За допомогою такого пристрою гравець отримує можливість тренування різних ударів. В обов’язковому порядку також використовуються і тенісні сітки. Вони можуть бути з одинарним або з подвійним плетінням.